Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Парламентът прие оставката на правителството

Снимка: БГНЕС

След дълги процедурни спорове Народното събрание прие оставката на третото правителство ръководено от премиера Бойко Борисов. Решението бе взето със 156 гласа "за", без "против" и "въздържал се". Депутатите от бившата управляваща партия ГЕРБ не се включиха, макар че бяха в пленарната зала.
Както е по конституцията, оставката на правителството беше депозирана още в първия ден на новия парламент. Документът беше внесен от администрацията на Министерския съвет в деловодството на Народното събрание, без премиерът или членове на кабинета да се явят лично в законодателната институция, което предизвика много критики и коментари. В оставка, кабинетът ще продължи да работи до сформирането на ново правителство.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 26 септември 2025 г.

В "България днес" на 26 септември 2025г. слушайте: 06:30 Актуално от седмицата: Неизбежно ли е вдигането на данъците, за да се закърпи държавният бюджет? 19:54 "По съседски" – събития от Балканите 25:40 В Европейския ден на езиците..

публикувано на 26.09.25 в 19:00

Краят на седмицата ще е облачен с локални слаби валежи

В събота  минималните температури ще са от 8° до 13°, в София – 10°. През деня ще преобладава облачно време. На места в югозападните райони ще превали. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат от 16° до 21°, в..

публикувано на 26.09.25 в 18:08
Иван Кръстев

Едва 10% от децата, лишени от родителска грижа у нас, са за осиновяване

Близо 8000 деца в България в момента са лишени от родителска грижа и едва 850 са с разрешение за пълно осиновяване . Това съобщи заместник-министърът на труда и социалната политика Иван Кръстев на кръгла маса в София, като уточни, че от тези близо 8000..

публикувано на 26.09.25 в 17:31