Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обличаме се в червено за Световния ден на хемофилията

Снимка: архив

Тази вечер 2 знакови сгради в България ще бъдат осветени в червен цвят - Националният дворец на културата в София и Параклис-мавзолей "Свети Георги Победоносец" в Плевен, като символ на съпричастност към хората с нарушения в кръвосъсирването. Събитието е организирано от Българската асоциация по хемофилия, а поводът е Световният ден за борба с това генетично заболяване.

В програмата на асоциацията фигурира също така символичен флашмоб с хвърляне на червени балони в небето едновременно в София, Пловдив, Варна, Бургас и Плевен. Организаторите канят всички в знак на съпричастност към страдащите от това рядко заболяване да се облекат в червено и да изпратят своя снимка до тяхната Фейсбук страница.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 21 май 2025 г.

В "България днес" на 21 май слушайте: 01:50 - Актуална информация от България и света 07:32 - Прогноза за времето у нас и по света 12:50 - Как приемането на еврото ще повлияе цените на имотите в България? 23:13 - От Осака идва..

публикувано на 21.05.25 в 19:00

Пролетно слънце, валежи и атмосферна неустойчивост прогнозират синоптиците

В четвъртък минималните температури ще са от 9 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще преобладава слънчево време. Атмосферата ще е неустойчива и още около обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност. На много места ще има кратки валежи от..

публикувано на 21.05.25 в 18:30

Немският преводач Андреас Третнер гостува в София

Немският преводач Андреас Третнер е гост днес от 18,30 ч. на "Преводачески далекоглед" - поредица от срещи на Къщата за литература и превод (София, ул. "Латинка", № 12). Андреас Третнер е преводач на проза и поезия от български, руски и..

публикувано на 21.05.25 в 14:00