В условията на "новото нормално" все повече българи напускат големия град, за да се установят на по-спокойно и здравословно място. Сред тези места е и планинският курорт Банско, където брокерите отчитат повишено търсене на имоти.
Според статистиката на агенциите за продажба на имоти, се търсят предимно апартаменти в жилищни комплекси, с ниска такса поддръжка, но с допълнителни екстри и по възможност в близост до лифта. Причината за това е, че курортът предлага различни възможности, в близост до природата. Подходящ е за млади семейства с деца и любители на планиските спортове.
Повечето купувачи са предимно българи, но има и чужденци. Сред тях има сърби, македонци, румънци, англичани, но и граждани на Израел. В резултат на повишеното търсене, брокерите посочват, че и цените на търсените имоти са се повишили за една година с около 10 000 евро. Другата причина за скока в цените е, че търсенето многократно надвишава предлагането.
В местността "Карандила" над град Сливен на 23 август се провежда ХХХII Национален събор на каракачаните . Организатор на събитието е Федерация на културно-просветните дружества на каракачаните в България. Откриването е в 10,30 ч., а час по-късно..
На 23 и 24 август в черноморския град Бургас ще се проведе BURGAS SKATE WEEKEND 2025. Посетителите ще могат да се насладят на скейт състезания за всички възрастови групи, демонстрации от водещи български скейтъри, DJ сетове, музика на живо и..
В "България днес" на 22 август слушайте: 01:34 – Актуално от България и от общностите с българи по света 12:40 – По съседски – новини от Балканите 22:07 – Българският образователен център във Вашингтон – малко кътче от Родината..
От днес до 24 август се провежда 15-ият Фестивал на фолклорната носия Жеравна - 2025, в местността Добромерица. Над 30 каба гайди ще дадат началото..
В "България днес" на 22 август слушайте: 01:34 – Актуално от България и от общностите с българи по света 12:40 – По съседски – новини..
През нощта на места в централната и източната част от страната ще има краткотрайни превалявания от дъжд с гръмотевици. До сутринта валежите ще..