От 19 април Гърция премахва карантината за влизащите гости от ЕС на територията на страната. Премахването на седемдневната карантина след влизане в страната ще важи и за гражданите на САЩ, Великобритания, Сърбия, Израел и ОАЕ.
Изискването за туристите, както и за гръцките граждани е да притежават отрицателен ПСР тест или да са ваксинирани, като втората игла трябва да е направена не по-късно от 14 дни. Гърция ще признава всички ваксини, без изключение.
От 19 април освен граничния пункт Кулата - Промахон се отваря и граничен пункт Маказа - Нимфея за леки автомобили. На граничните пунктове избирателно ще се извършва бърз тест за коронавирус, предаде БГНЕС."Ще настояваме пътят Рудозем - Ксанти да се отвори за експлоатация най-късно следващата година", заяви в Чепеларе премиерът Росен Желязков. Той уточни, че от българска страна са готови и пунктът, и пътят, като се очаква от гръцка страна да се даде зелена..
Студенти блокираха входовете на Радиото и телевизията на Сърбия Студенти и граждани вече 12 дни блокират входовете на Националното радио и телевизия на Сърбия (RTS) в знак на протест срещу начина, по който националната медия отразява..
В "България днес" на 24 април слушайте: 01:25 - Актуална информация от страната и българските общности зад граница 08:15 - Прогноза за времето 16:05 - Интервю с канадския писател от египетски произход Ерик Шакур 26:30 -..
Земетресение от 6,2 с епицентър в района на Истанбул, регистрирано днес в 12:49 часа местно време, е усетено в различна степен и на територията на..
Специална съболезнователна книга беше отворена днес в Апостолическата нунциатура в София по повод кончината на папа Франциск. "Той умееше да води..
В брой 48 на предаването слушайте: От Молдова през България до Франция – пътя на бесарабския българин Иван Стоянов - интервю на Йоан Колев;..