Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Задължителна карантина за пристигащи в Албания от Гърция и Северна Македония

Снимка: архив

Албания въведе задължителна 14-дневна карантина за всички граждани, пристигащи от Гърция и Република Северна Македония. Мярката, която е в сила от 20 април 2021 г., ще продължи до 3 май 2021 г.

По информация на посолството ни в Тирана всички български граждани, които планират пътуване до Албания през посочения период, за да избегнат налагането на карантина, могат да използват маршрута през Косово.

Припомняме, че за влизане на територията на Албания не се изисква представянето на негативен тест за Covid-19. В страната продължава да е в сила забрана за движението на граждани и превозни средства между 22:00 и 6:00 часа. Глобата за нарушаване на тази мярка е в размер на 10 000 леки (около 80 евро).

Допълнителна информация за режима на пътуване до Албания може да намерите ТУК.  

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Планинският град Априлци кани за празника на сланината и греяната ракия

В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов.  Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..

публикувано на 15.02.25 в 09:35

Радостна вест – край Тутракан се излюпи първото пеликанче за сезона

Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..

публикувано на 15.02.25 в 07:10

В почивните дни – температурите се понижават, възможно е да превали

В събота , 15 февруари, ще бъде предимно облачно, но ще е почти без валежи. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има в Горнотракийската низина. Ще духа слаб, в Източна България – до умерен вятър от изток-североизток. Минималните..

публикувано на 14.02.25 в 18:10