Срокът за изготвяне на техническите паспорти на сградите се удължава с 2 години - до края на 2024 г. Това предвижда проект за изменение в наредбата на Министерството на регионалното развитие, предложен за обществено обсъждане до края на май, предаде репортерката ни Таня Милушева.
Крайният срок за изготвяне на техническите паспорти на старите, строени преди повече от 15 години сгради, беше отлаган няколко пъти досега.
Според данните в кадастралната карта и кадастралните регистри са регистрирани общо над 2,750 млн. сгради. Копия на технически паспорти са предоставени едва за 0,39% от тях.
Министрите на вътрешните работи Даниел Митов и на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов разговаряха за първите процедури по възстановяване на щетите от обилните валежи в последните дни, съобщи пресцентърът на МВР. С писмо..
Седем непридружени деца бежанци от Сирия, настанени в кв. “Овча купел” в София, застават пред обектива на Михаела Вачева за фотографската изложба “Това, което пазя”. Събитието се открива днес в столичната Галерия Порт А. “Чрез своите..
Работна дискусия на тема “Изкуственият интелект: тенденции, регулации и сценарии за развитие” ще се проведе днес в Българската стопанска камара, информира БТА. В събитието, организирано от камарата, ще участват представители на министерства,..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има..