Празнично богослужение за Второ Възкресение беше отслужено в православните храмове в страната. На службата, наричана още Вечерня, за втори път след полунощ прозвучава евангелският текст, възвестяващ възкръсналия Спасител. Българският патриарх Неофит участва молитвено в богослужението в столичната митрополитска катедрала „Света Неделя“, предават репортерите на БНР.
Стотици вярващи изпълниха храма, а по традиция Светото евангелие беше прочетено на няколко различни езика, напомняйки, че благата вест е била отнесена от апостолите до всички народи в целия свят.
Как преминаха богослуженията в днешния ден вижте ТУК.Комисията за защита на конкуренцията е започнала секторен анализ на пазара на храните. След извършените проверки на НАП, КЗП и КЗК в над 300 обекта във България и 50 търговски вериги, КЗК е изискала информация от търговците дали има обективни причини..
България е държавата с най-ниски цени на основните горива – бензин и дизел, в Европейския съюз, сочи статистиката. С очакваното приемане на единната европейска валута от 1 януари догодина обаче страховете на хората се повишават, най-вече в посока..
Бившият зам.-министър на финансите Георги Клисурски от "Продължаваме Промяната" обяви, че напуска ПП. В публикация във Facebook Клисурски написа: "Напускам ПП. Разочарован и омерзен". Съпартиецът му Стоил Моллов също обяви, че подава заявление за..
Три зубърчета са се появили на бял свят в Източните Родопи през последните седмици, съобщиха от фондация "По-диви Родопи". Те са първото попълнение към..
В центъра на Вършец вече пулсира новият пеещ фонтан. Съвременната атракция преобрази централния площад и се превръща в любимо място за местните жители и..