631 са новите случаи на коронавирус у нас при направени общо 6724 теста. Положителни са под 10% от направените проби, показват данните в Единния информационен портал към 00:00 часа на 3 май.
Починалите с Covid-1956 са 56, с което общият им брой от началото на пандемията достига 16 548. Като оздравели през изминалото денонощие са отчетени 726 души. 6706 пациенти остават в болница, 649 от тях са в интензивни отделения.
През последното денонощие са поставени 8 887 ваксини. Общо поставените дози до момента са 833 510.
Междувременно днес се очакват да пристигнат още 273 780 дози от ваксината срещу Covid-19 на Pfizer/BioNTech.
Продължава работата и на зелените коридори за имунизиране в София - от 09:00 до 17:00 часа ще работят пунктовете в болниците „Пирого“ и „Александровска“, а от 09:00 до 13:00 часа – и този във ВМА.
Нарамили най-свидното и стиснали детска ръка, стотици хора всеки ден бягат от войни, диктаторски режими, глад в търсене на справедлив живот. Мнозина от тях така и не успяват да стъпят на лелеяния бряг, погубени от морските вълни, а другите се..
През почивните дни, 27 и 28 септември, зала Арена 8888 в София е домакин на Car Speed Show 2025. Автомобилното и лайфстайл изложение ще събере на едно място спортни, луксозни и колекционерски автомобили, а също и мотоциклети, яхти и иновативни продукти за..
От 1980 година насам светът отбелязва 27 септември като Ден на туризма. Той е свързан с годишнината от приемането на устава на Световната организация по туризъм през 1970 г. Редица български селища организират специални събития, макар в страната ни..
През почивните дни, 27 и 28 септември, зала Арена 8888 в София е домакин на Car Speed Show 2025. Автомобилното и лайфстайл изложение ще събере на едно място..
Нарамили най-свидното и стиснали детска ръка, стотици хора всеки ден бягат от войни, диктаторски режими, глад в търсене на справедлив живот. Мнозина..