367 са новите случаи на коронавирус в страната при направени 6 206 теста в последния почивен ден за Великден. Положителните проби са 5,9%, сочи Единният информационен портал. Във всички области новите случаи са под 100. Най-много са новозаразените в София-град - 68. Следват областите Варна с 66, Бургас с 34 и Пловдив с 21.
Регистрираните активно болни са 47 357. Хоспитализирани са 6670 пациенти с коронавирус. 637 от тях са в интензивни отделения. 61 души с установен Covid-19 са починали за последните 24 часа. Излекуваните са 1058.
Общият брой на ваксинираните достигна 844 643, с поставените 11 133 дози за денонощието. С втора доза са имунизирани 225 387 души.
По случай днешния Ден на Съединението на Княжество България с Източна Румелия политиците отправиха послания за единение. България празнува Съединението на Княжество България с Източна Румелия Премиерът Росен Желязков поздрави българските..
Страната ни отбелязва днес 140-ата годишнина от Съединението на Княжество България с Източна Румелия. Център на тържествата е Пловдив, където на днешния ден през 1885 г. след влизането в града на Голямоконарската чета е свален генерал-губернаторът Гаврил..
От 00,00 ч. на 7 септември започва прилагането на секционен контрол за измерване на средната скорост на движение по определени участъци от републиканската пътна мрежа. Чрез камери в началото и в края на всеки участък ще се отчита времето, за..
Полицията задържа четирима младежи – трима на 19 години и един на 15, за нанесения побой над ръководителя на Областната дирекция на МВР в Русе старши..
В "България днес" на 05 Септември слушайте: 02:12 - Иван Иванов и Александър Василев стигнаха полуфиналите на Откритото първенство на..
Вече 14-а година приятелите на птиците, морето, вятъра и дивата природа се събират да изпратят заедно лятото на Фестивала на хвърчилата в края на..