Община Бургас направи първа стъпка към изграждането на специализирана детска болница в града. Лечебното заведение ще бъде дело на испанския мултинационален консорциум IDOM, избран от Европейската инвестиционна банка сред 13 кандидати.
През следващите три месеца експертите имат задачата да подготвят проект, адаптиран за комплексно лечение на децата от цяла Югоизточна България. Екипът ще определи броя на етажите и отделенията, на кабинетите и леглата, ще набележи необходимото оборудване и ще подготви тръжните документи, с които общината да кандидатства за финансиране на строителството. Испанският консорциум има опит в осъществяването на големи инфраструктурни проекти и няколко построени болници в Европа и в Южна Америка.
Съставил: Диана Цанкова
През академичната 2025/2026 г. Нидерландия, Австрия, Германия, Италия и Испания са сред най-търсените държави за висше образование от българските кандидат-студенти. Това съобщи Николай Христанов, мениджър "Висше образование" във фирмата-организатор..
С тържествена церемония на 1 октомври в Силистра ще отбележат 85-ата годишнина от връщането на Южна Добруджа в пределите на България, предаде БТА. Представители на местната и централната власт и граждани ще поднесат цветя пред..
В "България днес" на 30 септември слушайте: 0:37 - Актуални теми от деня 17:12 - Политическа буря в чаша вода – думата имат анализаторите 35:16 – Повече е търсенето, по-малко предлагането на работа у нас 49:21 – Православен..
Във вторник минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и до 13°, в София – 6°. През деня ще преобладава слънчево време. Следобед над крайните..
В "България днес" на 30 септември слушайте: 0:37 - Актуални теми от деня 17:12 - Политическа буря в чаша вода – думата имат анализаторите..
Министерството на туризма участва в най-значимото международно туристическо изложение в Япония - Tourism Expo Japan, което се проведе в периода 25-28..