Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Виктория се класира на 11-о място на “Евровизия”

Виктория Георгиева
Снимка: eurovision

 Българката Виктория завърши единайсета на големия финал на “Евровизия”. Талантливата изпълнителка получи общо 170 точки от зрителите и журито за песента си Growing Up is Getting Old – наравно с класиралата се на десето място представителка на Гърция. 

Много се радвам за Италия, надявам се, че всички българи са горди с моето представяне в Ротердам”, каза развълнуваната Виктория след финала. 

Явяването й на конкурса обедини много български популярни личности, които й пожелаха успех. България участва за 13-и път на "Евровизия", а най-доброто й класиране е второто място на Кристиан Костов през 2017 г.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

BALKAN MOODS – класика, джаз и фолклор се събират в музикален проект във Варна

Тази вечер в рамките на Международния музикален фестивал "Варненско лято"/ Varna Summer Music Fest петима виртуозни български музиканти ще представят във Варна проекта BALKAN MOODS, обединяващ класика, джаз и фолклор. Това са големият ни..

публикувано на 12.07.25 в 05:35
Валя Балканска

"Излел е Дельо хайдутин" – българската космическа приказка

От векове предания в Родопите разказват за ле­гендарен хайдутин на име Делю войвода. Най-старото известно писмено сведение за него е от 1892 г. и принадлежи на изтъкнатия родопски книжовник и етнограф Стою Н. Шишков. От личността на Делю (или Дельо)..

публикувано на 11.07.25 в 09:35
Васил Найденов

Sofia Summer Fest дава ритъм на лятото в столицата

От 10 юли до 14 септември столицата ще живее в ритъма на Sofia Summer Fest. В тон с летния сезон, събитията се провеждат на открито – в Южен парк II, зад музея "Земята и хората". Шестото издание на фестивала се открива с концерт на легендата Васил..

публикувано на 10.07.25 в 10:15