С базар на продукти от маслодайна роза „Алея на розата“ и работилница за занаяти се провежда тазгодишният Празник на розата в Карлово. За първи път той е организиран не в центъра на града, а в парка край стадиона, предаде БНР-Пловдив.
Днес проявите започват с ритуала розобер в розови градини край Карлово, където ще бъде посрещната тазгодишната Царица на розата Елена Данова.
Традиционното шествие на Царицата и фолклорният танцов спектакъл също ще се проведат на стадиона, а в „Старинно Карлово“ и в Историческия музей ще има демонстрации на розоварене и дегустации на продукти от рози. Празникът ще завърши с три концерта на открито.
Базарът „Алея на розата“ продължава до 30 май.
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация" резонират сред българското национално малцинство в Западните покрайнини. По темата разговаряме със..
В петък минималните температури ще бъдат между минус 7 и минус 2°, в София - около минус 3°. Над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има над югозападните райони, Източния Предбалкан и по крайбрежието на..
Днес Светейшият Български патриарх Даниил се срещна с министъра на външните работи Георг Георгиев. В съобщение на сайта на Българската патриаршия се посочва, че един от поводите за приема е освещаването на новия български храм в Лондон в края на..
В средата на януари т.г. осем български културно-просветни сдружения от Босилеград, Цариброд, Звонци, Враня, Пирот и Ниш изпратиха открито писмо до..
Деана Хааг е родена в Кливланд, щата Охайо. Израства с мечти за приключения и нови хоризонти. Завършва специалност "Изящни изкуства" в колежа..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..