Най-добрият български тенисист Григор Димиторв днес излиза на корта в Париж за първия си мач в турнира от Големия шлем Ролан Гарос. Негов съперник ще бъде 82-ият в света Маркос Жирон. Българинът и американецът не са играли досега един срещу друг. Ако Григор Димитров победи, във втория кръг ще се изправи срещу аржентинеца Гуидо Пея или квалификант. Ако пък достигне до четвърфиналите, вероятен негов съперник ще бъде вторият в световната ранглиста Даниил Медведев. За съжаление, четиримата други българи отпаднаха още в квалификациите и Григор Димитров остана единственият наш тенисист в основната схема на турнира.
Богата програма с кинопрожекции и огнено шоу, по случай Международния ден на младежта , подготвя Община Варна. Събитията ще се проведат на 12 август от 16:00 до 23:00 ч. на входа на Морската градина . В рамките на предвидената празнична програма ще..
До 29 август 2025 г. варненци и гости на черноморския град могат да посетят пътуващата изложба "Следи от изчезване" в местния Природонаучен музей. Изложбата е част от кампания, посветена на опазването на редки и застрашени животински видове в България...
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб – част от Източния некропол на Антична Сердика. Ядрото на некропола е разположено под и около..
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове..
Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика..
Над 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала "С книга на плажа" 2025г, който ще се проведе в Бургас от 13 до 17 август в..