Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Христо Христов със златен медал на Световното по вдигане на тежести

Снимка: БГНЕС

България взе златен медал на продължаващото в Ташкент (Узбекистан) Световно първенство по вдигане на тежести за младежи до 20 години. С 403 кг Христо Христов взе титла в двубоя, като победи в изтласкването и заслужи среброто в изхвърлянето при категория до 109 кг.

В третия си опит в изтласкването Христов вдигна 187 кг. Това му бе достатъчно, за да си осигури среброто в движението. В изтласкването с 211 кг българинът зашемети конкуренцията още в първия си опит. Титлата в двубоя и във второто движение бе подпечатана с втори перфектен опит на 216 кг и трети за публиката, макар и без успех на 223 кг.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 17 септември 2025 г.

В "България днес" на 17 септември слушайте: 02:28 - Актуално от България и сънародниците по света 16:07 -   Православен църковен календар – почитаме сестрите Вяра, Надежда и Любов и майка им София, както и на мъченица Теодотия и на свети Нил..

публикувано на 17.09.25 в 19:00

Идва есенно време, но с все още високи дневни температури

В четвъртък  минималните температури ще са от 8° до 13° по Черноморието до 15°, в София – 8°. През деня ще има променлива облачност, която над много райони ще намалява до слънчево време. Вятърът ще бъде умерен от северозапад, в североизточните..

публикувано на 17.09.25 в 18:30
Борислав Гуцанов

Започва приемът на документи по инициативата за връщане на българи от чужбина

На брифинг след днешното правителствено заседание министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов обяви, че Министерският съвет е приел решение, с което реално започва работа по връщане на наши сънародници, които са в чужбина. За..

публикувано на 17.09.25 в 13:34