Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Турция осигурява PCR за Covid-19 за 20 лева на границата с България

Корхан Кюнгерю, генерален консул на Република Турция в Пловдив
Снимка: Радио Пловдив

Турската страна ще улесни от юни влизането на пътуващите и туристите от България. Това е съобщил новият генерален консул на Турция в Пловдив Корхан Кюнгерю, предаде БНР Пловдив.  Със съдействието на Търговско-промишлената палата в Одрин на границата ще работи лаборатория за изследване с PCR тестове на цената от 110 турски лири, или 20  лева. Документът ще може да бъде получен до 30 минути след това. Услугата е с цел улесняване на преминаващите през ГКПП "Капитан Андреево" - "Капъкуле".  Официално Турция и България вече дават възможност за пътувания със сертификати за поставени две дози на ваксините срещу Covid-19.

В България цената на PCR теста е около 100 лева.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Състезатели от четири страни стартират на офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025"

Шейсет и шест екипажа от четири държави ще стартират днес в автомобил ната офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025" край Костинброд , съобщава БТА. Състезателите от България, Румъния, Гърция и Испания ще се изправят пред екстремните препятствия на..

публикувано на 04.10.25 в 07:00
В Балкана

От запад на изток валежите ще спират

В събота , 4 октомври,   минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..

публикувано на 03.10.25 в 19:05

България днес - 3 октомври 2025 г.

В "България днес" на 3 октомври слушайте: 01:44 – Актуално от България и сънародниците по света 12:39 – По съседски - всичко по-важно от Балканите през седмицата 22:57 – Как да „спасим“ България от безводието 32:36 –..

публикувано на 03.10.25 в 19:00