Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българите, които са ваксинирани или преболедували Covid-19​, могат да влизат в Турция без PCR тест

Истамбул
Снимка: БГНЕС

От днес българските граждани ще бъдат допускани в Турция през всички граници без тест срещу Covid-19, ако разполагат с документ за извършена ваксинация срещу коронавируса или с документ, че са преболедували  болестта в рамките на последните 6 месеца.

За това днес посолството ни в Анкара бе уведомено с нота от Министерството на външните работи на Турция.

По информация на дипломатическата ни мисия ваксинацията трябва да е направена поне 14 дни преди влизане в Турция, а документът за преболедуване е необходимо да е издаден от компетентна институция. Гражданите, които не разполагат с такива документи, трябва да представят отрицателен PCR тест, направен 72 преди влизането в страната или негативен антигенен тест, направен 48 часа преди влизането в страната.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

След хладното утро през деня се очаква слънце

В сряда  минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост. През деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще..

публикувано на 28.10.25 в 19:05

България днес - 28 октомври 2025 г.

В "България днес" на 28 октомври слушайте: 00:59 - В Световния ден на анимацията си говорим за нейните възможности да предава не само чувства и емоции, но и научни постижения и философски идеи 03:30 -  Актуална информация от България и..

публикувано на 28.10.25 в 19:00

Швейцария подкрепя миграционните политики на България с над 21 млн. швейцарски франка

Финансова помощ на стойност 21 350 000 швейцарски франка предоставя Швейцария в подкрепа на политиките на България в областта на миграцията. "Като външна граница на ЕС имаме тежката отговорност от една страна да не допускаме навлизането на лица, които..

публикувано на 28.10.25 в 18:26