От днес България издава европейски цифрови сертификати за Covid-19 и се е свързала с електронната система, в която те могат да бъдат проверявани, съобщават от Европейската комисия. Това става месец преди старта на системата, който е планиран за 1 юли.
Освен България, с европейския портал са вече свързани и Чехия, Дания, Германия, Гърция, Хърватия и Полша, уточняват от Европейската комисия.
След 4 юни българските граждани, които вече имат издаден ваксинационен сертификат, ще могат да си го преиздадат в европейския формат чрез сайта на „Информационно обслужване“ без да е необходим електронен подпис.
В неделната вечер на 7 септември небето ще ни предложи уникално зрелище, известно като Кървава луна. Става дума за пълно лунно затъмнение, при което Луната ще се обагря в огнени нюанси на оранжево и червено. З атъмнението се случва дни преди..
Вторият събор на боба с наденицата обещава незабравим празник на вкуса и фолклорните традиции в село Житница (Южна България). На красивите поляни на местната конна база на 7 септември се събират любители на автентичната кухня, за да оценят по..
От днес до 12 септември НАТО ще проведе в страната ни едно от най-мащабните и комплексни учения за управление при извънредни ситуации – BULGARIA 2025, съобщи МВР. Домакин ще бъде Центърът за професионално обучение към Главната дирекция “Пожарна..
По случай днешния Ден на Съединението на Княжество България с Източна Румелия политиците отправиха послания за единение. България празнува..
Село Крепост, община Димитровград, става кулинарна столица на традициите на 7 септември 2025 г. , когато приютява една от най-ароматните ни кулинарни..
В неделя ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, но почти без валежи. Вятърът ще бъде североизточен, предимно слаб, в..