Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В София и Пловдив разменят книги за смет

Снимка: БГНЕС

Акции от кампанията „Книги за смет“ ще се проведат днес в София и Пловдив от 10 до 13 часа. Според регламента всеки желаещ може да донесе един или повече килограма пластмасови отпадъци, почистени и годни за рециклиране. За всеки килограм участниците получават талон за една хартиена или две електронни книги от онлайн книжарница. За да могат да се включат повече хора, участниците могат да получат максимум 2 талона.

В София пунктовете са пред магазините от веригата „Кауфланд“ на ул. „Филип Аврамов“ и бул. „Ген. Тотлебен“, а в Пловдив пред магазин от същата верига на бул. „Пещерско шосе“ и на пл. „Централен”.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 11 юни 2025 г.

В "България днес" на 11 Юни слушайте: 02:05 - Актуална информация от България и света 12:06 - Прогноза за времето у нас и по..

публикувано на 11.06.25 в 19:00

Анализ: Задълбочават се неравенствата в доходите в България

Неравенствата в доходите в България за период от 30 години са по-ниски от средните за света, но след 2014 година са по-високи от средните стойности в ЕС. Това се посочва в анализ на Икономическия и социален съвет, предаде репортерът на БНР..

публикувано на 11.06.25 в 18:41

Форумът Erlebe Bulgarien се обръща към красотите на българското Черноморие

Черноморският курортен комплекс "Златни пясъци" е домакин на второто издание на международния туристически форум Erlebe Bulgarien / "Изживей България", което ще се проведе от 11 до 15 юни. Тазгодишният форум ще акцентира на възможностите за туризъм..

публикувано на 11.06.25 в 06:30