Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва най-дългият морски маратон у нас

Снимка: burgas.bg

Плувното предизвикателство е дълго 6400 метра и има 50 годишна традиция в Бургас. Стартът на водния маратон ще бъде даден на остров Св. Анастасия, точно в 9.30 часа на 18 юни. Крайната му точка по традиция, е Мостът на влюбените в южния ни черноморски град. В плувната надпревара, след предварителна регистрация, могат да се включат всички жители и гости на града, стига да са навършили 16 години.
 
Ентусиастите трябва да изминат разстоянието в свободно избран стил, но без да използват помощни средства, като плавници, дъски и пр. Целта е всички участници да стигнат до финала, най-много за час след финиширането на първенеца в морското състезание. Изоставащите ще бъдат прибрани от спасителни лодки и катери. В наградния фонд тази година са предвидени награди и за плувците над 45-годишна възраст.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Агра 2025" среща науката с практиката

Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..

публикувано на 18.02.25 в 07:10

България днес - 17 февруари 2025 г.

На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес продължава да се пише. В "България днес" специален гост е журналистът Тодор Токин, който в продължение на..

публикувано на 17.02.25 в 19:00

Валежите продължават и във вторник, по-значими – в Източна България

Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..

публикувано на 17.02.25 в 17:40