Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Разкриват 784 секции в чужбина за парламентарния вот

Снимка: архив

Българите в 68 държави ще гласуват в общо 784 секции на извънредните парламентарни избори на 11 юли, съобщиха от МВнР окончателния брой на местата за гласуване. Най-много пунктове се откриват във Великобритания – 135, следвана от Германия със 117, а в Турция те ще бъдат 112. ​ Със 70% се увеличава броят на секциите в чужбина в сравнение с вота през април. Подадените заявления за гласуване пък са над 65 хиляди – с около 15 хиляди по-малко отколкото на редовните избори. 

Деветнайсет дни преди изборите все още няма решение на Централната избирателна комисия за броя на машините, което ни поставя във все по-голямо напрежение”, коментира Иван Кондов, председател на работната група „Избори“. А зам.-председателят на групата Калин Анастасов добави, че ако до четвъртък ЦИК не се произнесе, може да се очаква проблем с доставките в някои държави.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Българо-австрийското училище „Св. св. Кирил и Методий“ във Виена

Ученици от Българо-австрийското училище “Св. св. Кирил и Методий” във Виена представиха велики българи

Третокласниците в Българо-австрийското училище “Св. св. Кирил и Методий” във Виена представиха проект на тема “Великите българи – следите, които оставяме”, съобщиха от учебното заведение на фейсбук страницата си. Проектът цели да насърчи учениците..

публикувано на 22.10.25 в 16:28
Андрей Ковачев

216 000 македонци имат български паспорти, пише евродепутатът Андрей Ковачев

Не е лесно на колегите политици в Северна Македония. Не искат и да чуят за вписване на българите в конституцията, а половината им фамилии вече са с българско гражданство. Това написа в своя фейсбук евродепутатът Андрей Ковачев. “Най-важното..

публикувано на 22.10.25 в 13:15

Илия Луков ще пее на Деня на бесарабските българи в Тараклия

Народният певец Илия Луков ще изнесе концерт в Тараклия по случай Деня на бесарабските българи – 29 октомври. Тържеството в центъра на българите в Молдова ще бъде кулминацията на празничната програма, организирана от Районния съвет, и..

публикувано на 20.10.25 в 17:59