В петък на много места в страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Главно в Южна и Източна България ще превали и прегърми. Има условия и за градушки. Максималните температури ще са понижат до между 27° и 32°.
Над Черноморието ще се развива купесто-дъждовна облачност с валежи от дъжд и с условия и за градушки. Максималните температури по крайбрежието на север от Варна ще са между 25° и 27°. На юг от курорта Слънчев бряг и Бургас термометърът ще показва на сянка до 26 градуса. Температурата на морската вода е 20°-24°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Над планините също ще има дъждовна облачност. На много места ще превали и прегърми. Максимална температура на 1200 метра ще е около 20°, на 2000 метра - около 14°. В курортите Боровец и Пампорово максималните температури ще са прохладните 20°-21°. В Смолян и в Банско градусите ще до 26-27.
През почивните дни ще е слънчево. След обяд с развитие на купеста-дъждовна облачност над планинските райони, а в събота и над североизточните райони.
Публичните предприятия да въведат система за управление на корупционния риск и да имат служител по почтеността - това предвиждат приети на първо четене промени в Закона за публичните предприятия. Измененията, внесени от ГЕРБ-СДС, бяха одобрени със 105..
Варна е домакин на 18-ия Черноморски туристически форум на тема "Позиции на българското Черноморие на туристическия пазар - предизвикателства и перспективи". Организатор на дискусиите, които ще се състоят на 30 и 31 октомври в черноморската ни..
В "България днес" на 29 октомври слушайте: 02:52 – Актуално от България и сънародниците по света – Отбелязваме Деня на бесарабските българи 14:08 – Защо е избрана датата 29 октомври? 17:53 – Коя е Оксана Желяпова, "Мисис България..
В сряда минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост...
В "България днес" на 29 октомври слушайте: 02:52 – Актуално от България и сънародниците по света – Отбелязваме Деня на бесарабските..
Финансова помощ на стойност 21 350 000 швейцарски франка предоставя Швейцария в подкрепа на политиките на България в областта на миграцията. "Като външна..