Общите инфраструктурни проекти на България и Гърция са в духа на целите на Инициативата „Три морета“ за увеличаване на сътрудничеството в региона. Това заяви президентът Румен Радев на среща с гръцката си колега Катерина Сакеларопулу днес в София.
Тази година Гърция е гост на Инициативата на държавите от региона на Балтийско, Черно и Адриатическо море. Участието й ще даде принос към общата визия за по-голяма свързаност в региона, подчерта Радев.
Сред обсъдените теми бяха развитието на транспортната инфраструктура и подобряването на енергийната свързаност. Сред приоритетите за двете страни беше откроено отварянето на нови гранични контролно-пропускателни пунктове, които да насърчат връзките между бизнеса и туризма. /МИ
Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд обещава незабравимо кулинарно и културно пътешествие сред автентичната атмосфера на Стария град..
Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с участието на културни институции от страната. Сред участниците са Народно читалище "Мевляна – 2012",..
В събота минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна България. През деня ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, следобед и над..
Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила..
В брой 74 на предаването слушайте: Клубът на българските жени и семейства в Хамбург празнува 20 години от своето създаване – разговор с..
В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот..