Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България търси американски инвестиции в IT сектора

Снимка: president.bg

България се стреми да привлече повече инвестиции от САЩ в областта на информационните технологии и иновациите. Това заяви президентът Румен Радев на среща с делегация от Конгреса на САЩ, водена от сенаторите Бен Кардин и Роджър Уикър и конгресмен Джо Уилсън.

Разговорът се проведе в рамките на Инициативата „Три морета“. Представителите на Конгреса откроиха подкрепата на САЩ за „Три морета“ и приноса на инициативата за енергийната диверсификация в региона и инфраструктурната свързаност между страните от Централна и Източна Европа. Бяха обсъдени също партньорството в борбата с корупцията и санкциите, наложени от САЩ на български граждани и компании по Глобалния закон „Магнитски“.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 30 април 2025 г.

В "България днес" на 30 април слушайте : 01:12  - Актуална информация от страната и българските общности зад граница 06:30  - Прогноза за времето 12:40 -   Разговор с Теодор Шишманов, един от основателите "Тоника СВ", за опита и..

публикувано на 30.04.25 в 19:00

Първи май ще е слънчев със следобедни превалявания

В четвъртък ще преобладава слънчево време, около и след обяд с развитие на купеста и купесто-дъждовна облачност. На места, главно в Северна България и планините, ще има краткотрайни дъждове, придружени с гръмотевици. Повече по количество ще..

публикувано на 30.04.25 в 18:10
Петър Чобанов

25% от депозитите на домакинствата у нас вече са в евро

В напреднала фаза е подготовката на миграцията на картовите плащания от лева в евро и съответното присъединяване до края на годината на картовата платежната система БОРИКА към TARGET, заяви пред БТА подуправителят на Българската народна банка..

публикувано на 30.04.25 в 17:02