Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В 56 секции гласуват с хартиени бюлетини заради повредени машини

| обновено на 11.07.21 в 12:14
Снимка: БГНЕС

Проблеми с машините за гласуване са установени на различни места в страната в днешния изборен ден. В 56 секции ЦИК реши да се използват хартиени бюлетини. 

Според говорителя на комисията Цветозар Томов проблемите с машините са очаквани, тъй като и при предишни гласувания между половин и един процент от устройствата са създали някакъв технически проблем. „Има традиционни проблеми със съставите на секционните комисии. Някъде някои не се явяват, другаде в последният момент се налага да се включат резерви”, каза още говорителят на ЦИК.

Министърът на вътрешните работи Бойко Рашков пък съобщи, че до момента няма постъпили сигнали в МВР за сериозни нарушения в изборния процес.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Климатичните промени или други фактори са причините за поредната година безводие у нас

На всеки е известна ироничната фраза "зимата пак ни изненада", която, докъде с усмивка, докъде с раздразнение, повтарят българите след първия снеговалеж и последвалите неуредици.   Сега обаче може би е назрял моментът за перифраза – "безводието пак..

публикувано на 11.09.25 в 11:25

Редовна авиолиния ще свързва София с Букурещ

Нова авиолиния ще свързва Букурещ и София от 1 октомври. Това съобщиха посланикът на България в Румъния Радко Влайков и съсобственикът на румънската авиокомпания AnimaWings Кристиан Пандел. В посолството в Букурещ и в присъствието на..

публикувано на 11.09.25 в 10:09

Ервис Талури: Израстването между две култури е богатство

Историята на Ервис Талури е едно пътешествие между Албания и България, между две култури, които днес чувства като неделима част от себе си. Неговото пътуване започва в един размирен за Албания период. След 1997 година, когато страната преживява..

публикувано на 11.09.25 в 10:05