Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма изчезнали секции в Лондон, имало непотърсени

Снимка: БГНЕС

В нощта срещу 12 юли в Централната избирателна комисия – ЦИК не са отговаряли на трите посочени телефона за връзка със секциите във Великобритания. Това твърдят пред „Нова телевизия“ членове на избирателни комисии в Лондон. Затова част от членовете на комисиите са посетили българското посолство в британската столица. Напрежението е създадено от това, че трима служители на ЦИК в едни и същи кратки срокове е трябвало да приемат резултатите от 135 секции.
 
„Няма изчезнала секция. Има несвършена работа от ЦИК“ – казва Цанка Петрова от секционната комисия в Илинг в Западен Лондон. На 12 юли ЦИК обяви, че са изгубили връзка с цяла секция в Лондон, което е забавило обявяването на  изборните резултати.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Посолството ни във Вашингтон даде списък на българските училища в САЩ

Българските неделни училища в САЩ отварят врати за новата учебна година. По този случай от посолството на България във Вашингтон пожелават на всички ученици успешна година, изпълнена с много знания и приятни изживявания. "Сърдечно благодарим на..

публикувано на 08.09.25 в 13:45
Посланик Павлова с проф. Карендра Деврууп
 
(Снимка: Facebook /Embassy of the Republic of Bulgaria in Pretoria)

Софийският и южноафрикански университети ще си партнират по Еразъм+

Посланикът на България в Южна Африка Мария Павлова се срещна с проф. Карендра Деврууп, известен южноафрикански саксофонист, пианист и преподавател в Департамента за изпълнителски изкуства на Университета по технологии на Тсване (Tshwane University..

публикувано на 08.09.25 в 11:05
Илияна Йотова

Вицепрезидентът Илияна Йотова гостува на българите в Стар Бешенов

На 8 септември, понеделник, вицепрезидентът Илияна Йотова е на посещение в Стар Бешенов, Румъния, по покана на Съюза на банатските българи, на кмета на община Стар Бешенов и на Теоретичния лицей "Св. св. Кирил и Методий".   Йотова ще открие..

публикувано на 08.09.25 в 09:18