Отсъствието на пълноценен район „Чужбина“ е сред причините за по-ниската избирателна активност зад граница, каза пред БНР Димитър Димитров от Централната избирателна комисия – ЦИК.
„Бяха създадени технически условия – машините, за масово гласуване, но нямаше такава нагласа сред избирателите. Има нарастване само в гласоподаването в Турция, но то няма нищо общо с драматичните предсказания. В Турция са гласували около 7000 души повече.“
Изводите от резултатите в чужбина са, че не е достатъчно да се създадат условия. Трябва да се отправят послания и да се предложат решения, които да събудят избирателите, заяви Димитров.
Проблемът в изборната нощ с протоколите от чужбина е организационен и административен – в много кратък период се обработва огромно количество. Всеки документ трябва да се обработи от поне двама членове на ЦИК, поясни комисарят.
Посланикът на България в Молдова Мая Добрева посети училища и университет в Автономно териториално образувание Гагаузия, по инициатива на Министерството на образованието на Молдова, предава БТА. Посланикът обсъди с учениците и студентите европейския..
152 години след като България губи своя свиден син, радетел за свободна, независима и толерантна държава – Васил Левски, личността му продължава да вълнува и вдъхновява сърцата на българите от всички поколения. Учените не спират да проучват делото на..
152 години след гибелта на Апостола, личността на Васил Левски не спира да вълнува българите, независимо дали са в страната или в чужбина. Посолството на България в Атина, Гърция, отправи покана към местната българска общност в 16.00 ч. да поднесат..