94 са новозаразените с коронавирус в страната през последното денонощие. Това са 0,68% от направените 13 816 теста, сочи Единният информационен портал. За второ поредно денонощие се отчита минимално нарастване и на двата поазателя.
Регистрираните активно болни са 7558, което също е увеличаване с 16 новозаразени. Хоспитализирани са 741 пациенти. На интензивно лечение са 93-ма болни. Починали за изминалото денонощие с установен Covid-19 са 5 души. Излекуваните са по-малко от новозаразените - 73-ма.
Поставените ваксини в четвъртък са 11 655. Общо са инжектирани 1 896 574 дози. Със завършена имунизация са 867602 души.
В сряда минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, по-ниски в североизточните райони до минус 7°. В София ще е около минус 1°. През деня над Западна България ще бъде предимно облачно. Над Източна България ще е слънчево с временни..
Списанието на БТА ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио. То беше представено днес на специално събитие в Мраморното фоайе на радиото. На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през..
Само няколко седмици след като беше обявена за "Писател на 2024" на годишните награди на "Столична библиотека" и след отличието за "Нишка" за роман на годината в категория "Българска литература" на наградите на Ozone.bg, Виктория Бешлийска отбелязва..
В "България днес" говорим за ролята на българските организации за подобряване живота и отношението към сънародниците ни в съседна Сърбия. Събеседник по..
За „отварянето” през радиото между България и Северна Македония веднага, след като България призна отделилата се от Югославия млада държава,..
България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна..