Националният стадион „Васил Левски“ в центъра на София днес ще стане арена на сблъсъка за Суперкупата на България. Срещата между „Лудогорец“ и ЦСКА започва от 20,30 ч. От управата на стадиона призоваха феновете да спазват противоепидемичните мерки. Сигурността на публиката ще бъде подсигурена и с видеонаблюдение.
Различното в регламента на тази среща е, че при равенство в редовното време няма да има две продължения от по 15 минути, а ще следват директно изпълнения на дузпи. Причината е натовареният график на състезателите.
Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..
На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..
Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше..
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в..