Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стефан Янев: България се нуждае от правителство с ясни приоритети и цели

Стефан Янев
Снимка: gov.bg

“Политическите партии трябва да влязат в диалог и да сформират парламентарно мнозинство”, заяви служебният премиер Стефан Янев, който днес е на посещение в Балчик. По думите му, дискутирането на принципа проба-грешка не е най-добрият вариант. “България се нуждае от правителство с ясни приоритети и цели”, подчерта министър-председателят. Той коментира и предложението за предсрочно освобождаване на главния прокурор Иван Гешев. По думите му, сигналът до Висшия съдебен съвет на вътрешния министър Бойко Рашков има основания. “Обществото очаква смислена реформа в съдебната система, за да може усещането за справедливост да бъде възстановено”, добави министър-председателят.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Президентът Румен Радев награди трима офицери от ВВС

Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на генерал-майор от резерва Иван Парапунов, подполковник Стефан Стефанов и майор Димитър Григоров за..

публикувано на 15.10.25 в 15:56

Софийският зоопарк участва в програма за опазване на снежния леопард

Зоологическата градина в София има нов обитател – мъжки снежен леопард на 11 години, съобщи БНТ. Той идва от зоопарка Норденс Арк, разположен в област Бохус, Швеция, и се казва Араатан. Преди време от зоопарка в Хелзинки, Финландия, пристигна..

публикувано на 15.10.25 в 13:58

Намаляват украинците, ползващи безсрочен държавен подслон

Наполовина са намалели украинските граждани с временна закрила в страната, които са настанени в хотели и други бази по линия на хуманитарната програма за подслон. В момента са 2732 души, а през пролетта са били 5647 души, отчете вицепремиерът Атанас..

публикувано на 15.10.25 в 09:23