Осемнайсетгодишният плувец Йосиф Миладинов завърши на осмо място във финала на 100 бътерфлай на олимпиадата в Токио. Представянето му е голямо постижение, тъй като страната ни не е имала финалист в плуването от олимпийските игри в Сеул през 1988 г.
Българският дебютант влезе с четвърто време във финала и обясни осмото си място с това, че не се е чувствал много добре. “Физически накрая много се изморих, едва си изкарвах ръцете от водата. Вчера си починах доста, не знам какво стана", коментира той. Йосиф Миладинов благодари за подкрепата от родината и дори се извини, че не е оправдал очакванията за по-добро класиране.
Изпълнителната агенция за българите в чужбина отваря врати за любопитните към книжното ѝ богатство. От там уточняват, че книжният фонд на институцията се отличава с интересни издания и архивни колекции, като тази на списание "ЕК" с налични..
Във вторник, 15 април, над страната ще преобладава облачно време и на места в Западна България ще превалява. Ще духа слаб изток-югоизточен вятър, в Източна България – умерен. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София – около 7°, а..
Тараклийският държавен университет "Григорий Цамблак" в молдовския град Тараклия официално стана поделение на Русенския университет "Ангел Кънчев", съобщиха от българския ВУЗ. Така се финализира дългогодишен процес за осигуряване на българско..
Розов пеликан се превърна в истинска атракция за жителите във Варна. Стотици хора го срещат в района на Морската гара в града и бързат да публикуват..
Българската православна църква, начело с Патриарх Български и Софийски митрополит Даниил и членовете на Светия Синод, отправи към вярващите християни..
Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил поздрави с "Христос воскресе!" и в пасхалното си слово акцентира на призванието на православните..