94 са новите случаи на коронавирус в страната за изминалото денонощие. Положителни са 1,4% от направените 6691 теста, сочи Единният информационен портал. Данните от последния ден на седмицата не са напълно представителни за проследяване развитието на пандемията.
Регистрираните активно болни са 8379. Хоспитализирани са 810 пациенти. 81 инфектирани се лекуват в интензивни отделения. 2-ма души с установен Covid-19 са починали за последните 24 часа. Като излекувани са отчетени 9 човека.
В неделя са направени 2171 ваксини. Общо поставените дози вече са 2 030 301. Със завършена имунизация - получили една доза от препарата на „Янсен“ или две дози от останалите три одобрени ваксини в ЕС - вече са 1 001 143 българи.

"Черно море – уникално и непознато" е името на изложбата, която Регионалният исторически музей-Бургас ще представи на днешния Международен ден на Черно море. С нея се цели да бъде насочено общественото внимание към богатството и уязвимостта на..
Българската академия на науките ще отбележи днес Деня на народните будители с тържествена церемония и изложба, съобщи БТА. Събитието ще бъде открито от председателя на академията чл.-кор. Евелина Славчева, а акад. Иван Гранитски ще произнесе слово на тема..
В петък минималните температури ще са от 2 до 7° , по Черноморието до 10°, в котловините градусите ще се и под нулата, в София – около 2°. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла или ниска облачност. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..
В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски -..
Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в..
В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..