В сряда ще е слънчево. След обяд над планинските и източните райони на места ще превали за кратко. Максималните температури ще са между 33° и 38°, в района на София до 34°.
Над Черноморието също ще е слънчево, след обяд с временни увеличения на облачността. Главно над северното крайбрежие ще превали краткотрайно. Максималните температури на въздуха ще са от 26° на северния нос Шабла до 30° на юг от Бургас. Морската вода е в топлите 25°-28°. Вълнението на морето ще е до 2 бала.
Над планините на места слънцето след обяд ще се изкъпе от краткотраен дъжд. Максималната температура на височина 1200 метра ще е 29°, на 2000 метра - около 23°. В курортите Боровец и Пампорово термометърът ще показва 28°- 29°, в Банско и Добринище жегата ще до 30-31°.
В четвъртък температурите временно ще се повишат. След обяд над Западна България ще има купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми.
Посрещнахме Баба Марта и отбелязахме 147 години свободна България. В първия работен ден за месец март през 2025 година в "България днес" ще обобщим отзвука от началото на мартенските празници сред общностите от сънародници по света. Подготвили сме лична..
В сряда сутринта на места в равнините, котловините и около водните басейни ще има ниска слоеста облачност или мъгла. Минималните температури ще бъдат от 4° до 1°. В София ще е около минус 1°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб вятър, предимно от..
Във вторник сутринта на места в низините и равнините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 4° и 1°. В София ще е около 0°. През деня ще преобладава слънчево време. В източните райони ще духа слаб вятър от..
Хиляди българи, от всички краища на страната, се събраха днес в Пампорово и заедно отпразнуваха националния празник – Трети март. Голямото спускане с..
Посрещнахме Баба Марта и отбелязахме 147 години свободна България. В първия работен ден за месец март през 2025 година в "България днес" ще обобщим отзвука..
С поставяне на цветя и венци пред паметника на Незнайния воин в София и издигане на националното знаме бе отбелязан Националният празник на България...