В четвъртък ще е предимно слънчево. Купесто-дъждовна облачност ще има след обяд над западната половина от страната и на места там ще превали. Има условия за градушки. Дневните температури ще се повишат и ще е много горещо. Максималните температури ще са между 36° и 41°, в София до 38°.
Над Черноморието също ще е слънчево. Умерен югоизточен вятър ще държи горещините около 29° на нос Шабла на север до 32° на юг в Ахтопол. Температурата на морската вода е 25°-28°. Вълнението на морето ще е до 2 бала.
Над планините ще грее слънце. Умерен, по най-високите части временно силен западен вятър ще доведе облаци и над масивите от Западна България ще превали за кратко. Максималнате температура на височина 1200 метра ще е до 34°, на 2000 метра около 25°. В курортите Боровец и Пампорово термометрите ще сочат до 33°, а в Банско до 36.
В петък северозападен вятър ще понижи с 4-5° горещините в Дунавската равнина и Горнотракийската низина. Преди обяд над Западна, а след обяд и над цяла България ще се развива купесто-дъждовна облачност с кратки, но интензивни валежи.
Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение -..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов. Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..
Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
Разширяването на свързаността между България и Турция е инвестиция в развитието на целия регион. Това заяви президентът Румен Радев на среща с министъра..