Memento Vivere (Помни, че си жив) е четвъртата изложба от програмата на фотографския фестивал “ФотоФабрика”, която се открива днес в Двореца на пл. “Княз Александър I”. В нея за първи път са събрани работите на петнайсет съвременни български и световни автори, запечатали моментите, напомнящи ни, че сме живи. Изложбата идва в момент, в който все по-често наричаме начина си на живот “новото нормално”, но и продължава темата на миналогодишната експозиция Memento Mori (Помни, че си смъртен).
“Фотофабрика” е ежгоден фестивал и актуална международна платформа за най-високите образци на репортажната и художествената фотография.
На Радио България гостува канадският писател от египетски произход Ерик Шакур. Отличен с множество награди, дебютният му роман Ce que je sais de toi , "Това, което знам за теб" (2023 г.), е преведен или в момента се превежда на около петнадесет..
Международният балетен конкурс “Сара-Нора Прима” и паралелната академия в Бургас събира участници от Европа, Северна и Южна Америка, Азия и за първи път от Африка. “Мисията на конкурса е не само да подпомага балетната професия, но и да дава..
Петима бивши студенти в класа на проф. Андрей Даниел се събират на рождения му ден, за да продължат някога започнат разговор в 51-во ателие на Националната художествена академия. Обградени от картините си, те не просто отдават почит на своя любим..
В Националната галерия - Квадрат 500 в София е представена за първи път уникална колекция от западноевропейски текстилни пана (гоблени). Експонатите са..