На 5 август в общините Петрич, Сандански и Кресна е обявен ден на траур в памет на загиналите двама лесничеи в пожар край санданското село Петрово.
След разрастването на пожарите в страната правителството нареди пекратяването на всички дейности за почистване на земеделски площи.
Разпределена на териториален принцип армията участва в потушаване на пожарите с хора и техника. Най-важното е да запазим човешкия живот, каза служебният премиер Стефан Янев.
Сателитните прогнози показват, че Централна и Югозападна България до 15 август остава под екстремен риск от пожар. Останалата част от страната е в по-ниската оранжева зона на опасност, каза главен комисар Николай Николов.
От 4 август български пожарникари с 5 машини участват в гасенето на пожарите край град Пехчево в Северна Македония.
Парламентарната комисия по международни отношения на Черна гора даде положително становище по предложението на правителството Джордже Янкович да бъде новият посланик в България, предаде агенция MINA, цитирана от БТА. Янкович каза, че Черна гора и..
279 пожара са потушени в страната за последното денонощие, съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". Реагирано е на 377 сигнала. При пожарите няма загинали и пострадали. С преки материални щети са завършили 49 пожара,..
България реагира светкавично на горски пожар в района на близкия до границата град Крива паланка, Северна Македония. Огънят в сряда след обяд се разрасна бързо и заплаши самия град , съобщи пресцентърът на българското външно министерство. Кметът на..
До 13 юли 2025 г. историческият парк "Хисарлъка" край град Кюстендил посреща хиляди туристи, приключенци и ценители на историята. Петото издание на..
На 11 юли в град Самоков бе открито юбилейното десето издание на Фестивала на малината , който продължава и в съботния ден, 12 юли. Събитието се..
От днес до неделя Самоков е домакин на Фестивал на малината и на Национално изложение на малинопроизводителите , съобщава БТА. Основната цел е..