За последното денонощие в страната са регистрирани 176 заразени с коронавирус. Положителни са 2,73% от направените 6436 теста, сочи Единният информационен портал. Най-много са заразените в София -– 53, в областите Варна – 28 и в Бургас – 13. Без инфектирани са областите Видин, Кюстендил, Монтана, Шумен и Ямбол.
Регистрираните активно болни са 10 907. Хоспитализирани са 1059 пациенти. В интензивни отделения се лекуват 99 заразени. За последните 24 часа са починали 3-ма души с установен Covid. Излекуваните са 13.
В неделния ден са поставени 2331 ваксини. Със завършена имунизация са 1 037 146 души при общо поставени 2 093 630 дози от началото на ваксинационната кампания.
Тече евакуация във ваканционно селище "Елените", задействана е системата BG-Alert с указания за незабавна евакуация и качване на високо. Над 10 екипа на пожарната са на място. Властите апелират жителите и гостите на района да следят съобщенията и..
Със заповед на кмета Димитър Николов Община Бургас въведе частично бедствено положение до 6 октомври. Кметът заяви, че при необходимост ще бъде извършена евакуация в най-засегнатите от интензивните валежи райони. Мярката се налага заради..
През следващото денонощие съществена промяна на времето няма да настъпи. Времето ще бъде облачно, на много места със значителни валежи от дъжд, в планинските райони над 600-800 м надморска височина – от сняг. В края на деня валежите в югозападните..
Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е..
Тече евакуация във ваканционно селище "Елените", задействана е системата BG-Alert с указания за незабавна евакуация и качване на високо. Над 10 екипа..
Българин, част от хуманитарната флотилия за Газа, е сред задържаните от Израел, стана ясно от публикация в социалните мрежи на официалния канал на..