Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдив се готви за Световно първенство по гребане

Снимка: БГНЕС-архив

Шампионатът на планетата по гребане ще събере на Гребния канал в Пловдив над 600 юноши и девойки от 43 страни от 11 до 15 август. Сред спортистите, които ще се борят за медали, е и отборът на Русия, който пристигна с общо 30 гребци - 21 момчета и 9 момичета. 

Любителите на водния спорт могат безплатно да следят състезанието, като за целта една от двете изградени трибуни ще бъде отредена за феновете."Пожелаваме на всички състезатели да преживеят тази жега, да дадат хубави времена и да няма никакви проблеми", каза тим-мениджърът на руския отбор Александра Есартия.

"За последните 8 години това е осми шампионат по гребане, на който градът ще бъде домакин", подчерта на пресконференция кметът на Пловдив Здравко Димитров.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Посланичката на Австрия Андреа Икич-Бьом, министърът на външните работи Георг Георгиев със съпругата си, участваха в 24-ия Виенски бал в София.

За 24-та поредна година София беше домакин на Виенски бал

Виенският бал в София бе открит от автентичния оркестър на Йохан Щраус, с което организаторите на светското събитие отдадоха уважение към 200-годишнината от рождението на „Краля на валса“. Балът, който е под патронажа на кметовете на София и Виена и..

публикувано на 09.02.25 в 10:53
Илюстративна снимка - магистрала E-75, преминаваща през Белград.

Външно министерство предупреждава за трафик проблеми в Сърбия по път Е-75

В периода от 11:00 до 18:00 часа в неделя, 9 февруари е обявена 7 часова блокада на мост "Газела" в Белград, информира Министерство на външните работи. Мостът е част от международния път Е-75. Българските власти препоръчват на гражданите и..

публикувано на 09.02.25 в 09:49

Мила Попова и нейните пролетно-есенни етнопалитри в Бургас

Притежава ли всеки един от нас  способността да влияе на обществените нагласи и да създава условия за едно по-щастливо, по-уверено и изпълнено с надежда общество, в което хората изразяват себе си по най-добрия начин? Според някои българи..

публикувано на 09.02.25 в 09:35