Президентът Румен Радев днес свиква заседание на Консултативния съвет за национална сигурност. Ще бъдат обсъдени необходимите финансови мерки за преодоляване на последиците от потенциална здравна и социално-икономическа криза вследствие на епидемията от коронавирус. Втората тема на заседанието ще засегне мерките за противодействие на засиления миграционен натиск през границата ни с Турция. По закон в работата на КСНС участват председателят на Народното събрание, премиерът, министрите на отбраната, на вътрешните и на външните работи, на финансите, ръководителите на специалните служби, началникът на отбраната и по един представител от всяка парламентарна група.
Наполовина са намалели украинските граждани с временна закрила в страната, които са настанени в хотели и други бази по линия на хуманитарната програма за подслон. В момента са 2732 души, а през пролетта са били 5647 души, отчете вицепремиерът Атанас..
Тематична експозиция, посветена на тиквата, е сред акцентите на традиционните "Есенни срещи с растенията" и Дните на есенното плодородие в Ботаническата градина на Българската академия на науките. От 15 до 25 октомври, както и в неделя, 19..
В сряда минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. През денонощието над по-голямата част от страната облачността ще остане значителна и на отделни места в Източна България и планините ще има валежи, по-значителни в Родопската област...
Във Велико Търново се провежда Urban Wine Fest, организиран от Българската асоциация на винените професионалисти . "Октомври е месецът на..
Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на..
София е домакин на финалите на ER Champ 2025 – най-голямото международно състезание за ескейп стаи в света. В събитието, на 19 и 20 октомври, участват..