Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Към момента 14 български граждани са напуснали Кабул

Снимка: ЕПА/БГНЕС

През последните 24 часа от Кабул е евакуиран един български гражданин. С него напусналите афганистанската столица българи стават 14. Това съобщи българското МВнР, като допълни, че има информация за други петима български граждани, които искат да напуснат Кабул. 

Консулът ни в Доха е в непрекъсната връзка както с  българските граждани, евакуирани там по-рано тази седмица от Кабул, така и с катарските власти, за да могат сънародниците ни по-бързо да напуснат Катар.  

Днес катарските власти са дали съгласие това да стане с първия възможен за тях самолетен полет, след като представят негативен резултат от PCR тест за коронавирус. Той им е направен на място в базата, където са настанени.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 29 октомври 2025 г.

В "България днес" на 29 октомври слушайте: 02:52 – Актуално от България и сънародниците по света           – Отбелязваме Деня на бесарабските българи 14:08 – Защо е избрана датата 29 октомври? 17:53 – Коя е Оксана Желяпова, "Мисис България..

публикувано на 29.10.25 в 19:00

Топлото есенно време продължава, в котловините може да има слани

В четвъртък минималните температури ще са от 1 до 6°, в София – 2°. Малко по-ниски сутринта ще са температурите в котловините, където ще има условия за слана. В часовете преди обед на места в низините и котловините все още ще бъде мъгливо или с..

публикувано на 29.10.25 в 18:30

"Мяра": 41,5% от българите очакват влошаване на личните си финанси през 2026 г.

Намалява увереността за личните финанси на българите. Това показва изследване на социологическа агенция "Мяра", проведено между 5 и 13 октомври 2025 г. сред 801 пълнолетни български граждани. Ако през април 32,2% от сънародниците ни са очаквали..

публикувано на 29.10.25 в 15:44