Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът призова политиците към диалог

Снимка: Прессекретариат Президентство

Президентът Румен Радев отправи послание към политическите сили да намерят обединяващи принципи и да направят компромис, за да могат да сформират правителство. В Тополовград, където се срещна с граждани и местната власт държавният глава изтъкна, че „диалогът между партии и президентската институция е важен, но много по-важен е диалогът между самите партии, които трябва да построят едно стабилно управленско мнозинство.

Радев обяви, че ще връчи третия проучвателен мандат за съставяне на правителство най-късно в петък.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Село Куртово Конаре кани на традиционния фестивал на лютеницата

За поредна година любителите на прясно приготвената лютеница ще могат да опитат това вкусно кулинарно произведение на традиционния фестивал, където то е главен герой – "Куртово Конаре фест". Богата музикална програма, разнообразни работилници,..

публикувано на 13.09.25 в 08:05
Снимка: Facebook / Арт сцена - Стара Загора

Уличният фестивал U.L.I.C.A. в Стара Загора е посветен на младите

Стара Загора е домакин на първия уличен фестивал U.L.I.C.A. – Street Fest, съобщиха организаторите от общинското предприятие "Арт сцена". Събитието ще се проведе през уикенда на пешеходната част на бул. "Цар Симеон Велики". "Подаряваме уикенда преди..

публикувано на 13.09.25 в 07:25

В края на седмицата ни очаква променливо време, възможни са слаби валежи

В събота  минималните температури ще са от 11° до 20°, в София – 11°. Сутринта в низините и поречията ще има намалена видимост и ниска облачност. През деня ще има разкъсана облачност, но над по-голямата част от страната през повечето дневни часове ще..

публикувано на 12.09.25 в 19:05