Министърът на външните работи Светлан Стоев заминава днес, 23 август, на тридневно посещение в Украйна. През първия ден от визитата си министър Стоев ще представя страната ни на Срещата на върха по Кримската платформа, в която ще участват над 40 чуждестранни делегации. Форумът е под патронажа на президента на Украйна Володимир Зеленски и фокусира вниманието към анексирането на полуостров Крим. Във вторник, 24 август, външният ни министър е официален гост на тържествата по повод 30-тата годишнина от независимостта на Украйна.
Организирана престъпна група за прекарване в обращение на фалшиви банкноти – долари и евро, както и за държане на неистински български левове е разкрита в Пловдив, съобщи БТА. Арестувани са шестима души, включително нейният ръководител. Начело на..
В брой 61 на предаването слушайте: Писателката Здравка Евтимова за срещите си в българските училища по света и за участието си като специален гост на годишната конференция на АБУЧ Българинът от Париж Джонатан Ангелов - приказка ли е..
От 24 до 26 юли в Кюстендил ще се състои 21-вото издание на Международния фолклорен фестивал "Сребърна пафта" – празник на културното многообразие и танцовото изкуство от цял свят, предаде БТА. Фестивалът ще събере за поредна..
Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция:..
"Поне 870 души може да се възползват от мярката "Избирам България", за да бъдат привлечени обратно в България от чужбина. Голяма част от тях сигурно ще..
България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от..