Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Времето на 27 август

Валежи над цялата страна

Снимка: БГНЕС

През нощта и утре преди обед над по-голямата част от страната облачността ще бъде значителна и на места главно в Източна и Южна България ще има валежи, придружени с гръмотевици. Преди обед над Дунавската равнина, а следобед на места и в западната половина от страната ще има значителни намаления на облачността до предимно слънчево време. Максималните температури ще бъдат между 27 и 32 градуса.

Над Черноморието облачността ще бъде значителна и на много места ще има валежи, в отделни райони значителни с гръмотевични бури. Максималните температури на въздуха ще бъдат между 25 и 30 градуса, а на морската вода – 26. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала. 

Над планините преди обед облачността ще бъде значителна и на места в масивите от Централна и Източна Европа ще има краткотрайни превалявания. Следобед над планините в Западна България облачността ще се разкъса и намалее. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 22 градуса, а на 2000 м – около 13.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

МВнР: Опасенията ни спрямо РСМ са свързани с правото на българите на самоопределение

Министерството приема за сведение съдържанието на Доклада на Комисията по външни работи (AFET) на Европейския парламент за напредъка на Република Северна Македония, включително оценките и констатациите относно състоянието на европейската интеграция на..

публикувано на 24.06.25 в 15:58

Предвижда се рязко увеличение на размера на таксите за българско гражданство

Министерството на правосъдието предлага изменение на Тарифа № 1 към Закона за държавните такси за таксите, събирани от съдилищата, прокуратурата, следствените служби и Министерството на правосъдието. Целта е да се актуализира размерът на държавните такси,..

публикувано на 24.06.25 в 14:03

Социалната пенсия за старост става 333,48 лв. от 1 юли

Социалната пенсия за старост ще се увеличи от 307,07 лв. на 333,48 лв. от 1 юли, реши правителството. Промяната ще доведе до ръст на пенсиите, които не са свързани с трудова дейност, тъй като по закон техният размер се определя в зависимост от социалната..

публикувано на 24.06.25 в 14:01