Неблагоприятният сценарий на епидемията от коронавирус се осъществява, заяви пред Нова тв математикът от БАН проф. Николай Витанов. Той прогнозира, че високата смъртност ще остане поне до края на септември. Според него в София се забелязва интересен факт – градът, който би трябвало да е най-тежко засегнат, започва да излиза от червената зона. А това означава, че се губят случаи, тъй като хората не търсят медицинска помощ и се опитват да се лекуват сами. Това обаче може да доведе до вторичен пик на Covid вълната.
Математикът каза още, че Делта вариантът „удря всичко наред, дори и бебета“, както и че вирусът издържа на високи температури, защото е тръгнал от гореща Индия.
В троянското село Орешак, н ад 70 занаятчии ще покажат тънкостите на майсторлъка си на традиционния панаир на занаятите , който започва на 14 август и ще продължи до неделя, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов. Майсторите на традиционни..
От 13 часа днес, 14 август, във Варненския залив дават старт на Международната регата "Кор Кароли" , съобщи Община Варна. Надпреварата, която ще продължи до 18 август, се провежда за 25-та поредна година, в дните около празника на черноморската столица..
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове над южните и западните райони ще има временни увеличения на облачността. Ще продължи да духа умерен..
В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г.,..
Една от най-големите звезди на съвременната опера - Джойс ДиДонато, избра българската дизайнерка Веселина Свиларска за костюмите, с които ще представи..