Прокуратурата повдигна обвинение на Любомир Яков, който заплаши с убийство председателя на парламента Ива Митева, и поиска постоянния му арест. В понеделник съдът ще заседава по мярката му за неотклонение. 26-годишният мъж е криминално проявен - има регистрация за други заплахи и кражби. През м.г. той е получил условна присъда, защото е отправил телефонна заплаха за взривяване на автогарата в Пловдив. Осъществил е и друга престъпна схема чрез краденето на фалшиви профили в интернет и искането на пари.
В хотелите по Северното Черноморие се срещат служители от страни членки на Европейския съюз, съобщи за БТА Димитър Димитров, председател на структурата на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация в Добрич. Най-често те идват от Румъния,..
За по-малко от денонощие 75-имата възрастни, открити заключени в обекти в строзагорското село Ягода, са настанени в услуги с подходяща за състоянието им грижа, а двадесет души вече са при семействата си благодарение на съвместните усилия на..
Столичната община създава младежки доброволчески екип за бързо реагиране "SOfia HELPers". Инициативата за създаване на младежки групи, готови да помагат в различни направления и при кризисни ситуации, е на дирекция "Спорт и младежки дейности" на..
България участва в международния форум "Европейски път на солното наследство". Инициативата е проведена от 5 до 8 юни в мина "Величка" край Краков в..
В сряда минималните температури ще са от 16 до 19°. В София ще е 16°. През деня ще е предимно слънчево. След обяд отново над Западна България, в..
Служители на Агенция "Пътна инфраструктура" ще проведат днес от 12:00 ч. протестна акция под надслов "Достоен труд – достойно заплащане" с искане за..