Министърът на външните работи Светлан Стоев поздрави РС Македония за 30-тата годишнина от обявяването на независимостта на страната.
В обръщение до министъра на външните работи на РС Македония Буяр Османи, министър Стоев изтъква, че страната ни е признала първа независимостта на Западната ни съседка. Външният ни министър припомня и големите очаквания от началото на 90-те години, че политическите промени в новопризнатата държава ще донесат възможност за преодоляване на изкуствените разделения, наложени на хората от двете страни на границата.
Министър Стоев изрази също увереност, че пълното прилагане в дух на добра воля и от двете страни на Договора за приятелство, добросъседство и сътрудничество от 2017 г. може да бъде основа за по-амбициозни и истински европейски отношения между България и РС Македония.
На кръгла маса в Университета за национално и световно стопанство днес експерти ще търсят решения на проблема с шарката по овцете и козите в страната. Заразата от шарка по дребните преживни животни се разраства, като се разпространява основно в..
В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и източните райони от страната – умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат от 32..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р Хайдар Ибрахим Али, председател на Управителния съвет, инж. Набил Ал-Бакри, координатор на..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение..
Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов, откри вертолетно летище в Кърджали, съобщи пресцентърът на МЗ. Площадката е на територията на..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г.,..