Почитателите на качествените продукти и добрия вкус ще се съберат днес на фермерски пазар на столичния бул. „Цариградско шосе“, за да участват в петото издание на Фестивала на розовия домат.
Събитието се организира от голяма търговска верига и е част от кампанията „Отгледано с грижа в България“, която подкрепя българските земеделци и родното производство.
Освен да си купят пресни родни зеленчуци, плодове и млечни продукти, посетителите ще могат да присъстват и на кулинарния конкурс „Вкусът от миналото днес“.
Четирима хоби готвачи ще приготвят свои рецепти с традиционните български продукти розов домат, кромид лук и смилянски боб, а най-сполучливата сред тях ще бъде включена в менюто на един от най-известните шеф готвачи у нас.
В събота , 4 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..
В "България днес" на 3 октомври слушайте: 01:44 – Актуално от България и сънародниците по света 12:39 – По съседски - всичко по-важно от Балканите през седмицата 22:57 – Как да „спасим“ България от безводието 32:36 –..
Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са..
Българин, част от хуманитарната флотилия за Газа, е сред задържаните от Израел, стана ясно от публикация в социалните мрежи на официалния канал на..
През следващото денонощие съществена промяна на времето няма да настъпи. Времето ще бъде облачно, на много места със значителни валежи от дъжд, в..
Наказателната колегия на Върховния касационен съд (ВКС) прие, че правомощията на и. ф. главен прокурор се прекратяват по силата на закона ex lege след..