Българинът Пьотр Нестеров загуби финала на двойки в юношеския турнир на Откритото първенство на САЩ в Ню Йорк. Заедно с украинския си партньор Вячеслав Белинский той не успя да се наложи в решителния тайбрек срещу французина Макс Вестфал и представителя на Хонконг Колеман Вонг и с резултат 3:6, 7:5, 1:10 стана вицешампион на четвъртия за годината турнир от големия шлем. В надпреварата на сингъл той стигна до четвъртфинал, а само преди два месеца се класира втори при юношите на Европейското лично първенство до 18 г. в Клостерс, Швейцария.
Преминаването в двете посоки на леки и товарни коли през граничен пункт "Станке Лисичково" (Логодаж) със Северна Македония временно е спряно на 6 август до 16:00 ч., съобщи Гранична полиция. На пункта се извършва цялостна реконструкция и в сряда ще се..
Бургас ще бъде домакин на тържествени мероприятия, посветени на 146-ата годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България. Военен ритуал по поднасяне на венци и цветя ще се проведе пред паметника на моряка в Морската градина в..
Конкурс за есе на тема "140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия" обяви през Фейсбук Генералното консулство на България във Валенсия във връзка с предстоящия Ден на съединението – 6 септември. Конкурсът е..
От близо 2 милиона пенсии Националният осигурителен институт изплаща 16 000 от тях на българи в чужбина . Най-много български пенсионери живеят в Германия..
В "България днес" на 8 август слушайте: 00:20 - За борбата с огнените стихии, човешката небрежност, безводието, етикетите в евро и лева и..
В събота минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в югоизточните райони умерен вятър от..