Председателят на парламентарната комисия за проверка на предишното управление Мая Манолова обвини изпълнителния директор от българска страна на компанията „Ай Си Джи Би“, която изгражда газовата връзка между България и Гърция в злоупотреби. Според Манолова като изпълнителен директор Теодора Георгиева не е потърсила неустойки в размер на 22,5 млн. евро заради забавянето на проекта и така е нанесла щети на държавата.
От Български енергиен холдинг, който притежава половината от компанията „Ай Си Джи Би“ обясниха, че още преди 4 години предишният служебен кабинет на президента Румен Радев е поискал уволняването на Георгиева. Но тогава гръцката страна, която е съсобственик в компанията, не е приела предложението.
През 2024 г. 13 002 души са променили своя настоящ адрес от страната в чужбина, като 55.1% от тях са мъже. Емигрантите на възраст 0 - 14 г. са 7.7%, тези на възраст 15 – 64 години са 82.7%, а на 65 и повече години - 9.6% от всички емигранти...
Обединение. И радост, еуфория, подкрепа, надежда. Но най-вече обединение. Това предизвика триумфът на мъжките ни национали по волейбол, които за първи път от над 55 години стигнаха до второ място на Световното първенство във Филипините. Доказателство..
63 български фирми ще получат финансова помощ по процедурата "Подкрепа за подобряване на киберсигурността в малките и средни предприятия в Република България", съобщиха от Министерството на електронното управление. Финансирането ще е 100%..
Във вторник минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и до 13°, в София – 6°. През деня ще преобладава слънчево време. Следобед над крайните..
След официалното посрещане на летище "Васил Левски" тази сутрин, волейболните национали на България - вицешампиони от Световното първенство във..
В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и по-високи, в София – 6°. През деня облачността ще бъде разкъсана, над много райони..