Летният сезон в България в условия на пандемия е сравнително успешен, отчете туристическото ни ведомство през изминалата седмица. През месеците юни, юли и август се наблюдава 70% ръст на туристите спрямо миналата година, като преобладаващи в морските ни курорти това лято са били гостите от Румъния и България. Общо 3,7 млн туристи са избрали да почиват в страната ни това лято. Общините Варна, Приморско и Несебър са посрещнали най-много летовници, когато на места беше почти невъзможно да се открият свободни стаи в хотелите.
Собствениците на хотели обаче твърдят, че високата заетост в разгара на краткия летен сезон, продължил тази година едва 40 дни, не може да компенсира загубите им покрай епидемичните рестрикции от началото на годината, както и липсата на адекватна подкрепа от страна на държавата.
Съставил : Венета Николова
Сакар, една от най-загадъчните и слабо познати планини у нас, бавно, но уверено се превръща в нова дестинация за устойчив туризъм. Районът, разположен между Източните Родопи и Странджа , години наред оставаше настрана от туристическите потоци. Но..
В най-югозападния ъгъл на България, високо в Огражден планина, попадаме в райско кътче от приказките – магнетичното Долене. Всеки, който дойде тук ахва от изненада, защото гледката е твърде необичайна за повечето български села – окосена..
През миналото лято Бургас и околните курортни селища са посрещнали към 600 хиляди български и чужди туристи, което е с 21% повече спрямо 2023-та. Напоследък обаче черноморският ни град се развива и като културен хъб, привличайки все повече посетители..
Новата екопътека над село Невша в община Ветрино (Варненска област) вече е факт – 10‑километровият маршрут, водещ до впечатляващите скални феномени..
От печат излезе книга, която изследва неизвестни досега археологически обекти на Созополския залив. В своя нов труд "Between Sozopol and Talasakra:..