Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От днес безплатни лекарства за пациенти с Covid-19

Снимка: Радио Шумен

Пациентите с леки и средно тежки симптоми на коронавирус, преминали през някоя от 50-те Covid зони за извънболнично лечение, от днес ще получават безплатни лекарства. Те ще имат възможност също така да си направят клинични прегледи, лабораторни изследвания и рентгенови снимки.

За първи път Националната здравно-осигурителна каса заплаща лечението на пациенти с коронавирусна инфекция в домашни условия. Министерството на здравеопазването ще подпомогне ДКЦ-тата и Медицинските центрове с Covid зони с апаратура на стойност до 50 хил. лв.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Предлагат служители по почтеността да борят корупцията в държавните фирми

Публичните предприятия да въведат система за управление на корупционния риск и да имат служител по почтеността - това предвиждат приети на първо четене промени в Закона за публичните предприятия. Измененията, внесени от ГЕРБ-СДС, бяха одобрени със 105..

публикувано на 30.10.25 в 10:26

Форум разисква позициите на българското Черноморие на туристическия пазар

Варна е домакин на 18-ия Черноморски туристически форум на тема "Позиции на българското Черноморие на туристическия пазар - предизвикателства и перспективи". Организатор на дискусиите, които ще се състоят на 30 и 31 октомври в черноморската ни..

публикувано на 30.10.25 в 06:00

Топлото есенно време продължава, в котловините може да има слани

В четвъртък минималните температури ще са от 1 до 6°, в София – 2°. Малко по-ниски сутринта ще са температурите в котловините, където ще има условия за слана. В часовете преди обед на места в низините и котловините все още ще бъде мъгливо или с..

публикувано на 29.10.25 в 18:30